Yerba mate palona 0

Yerba mate palona(prażona)

Palona Yerba Mate to wyjatkowy produkt. Poddane procesowi palenia(prażenia) listki ostrokrzewu charakteryzują się niezwykle intensywnym, brązowym kolorem oraz w zależności od producenta ciekawymi nutami w tle. W wielu przypadkach są tu nuty: orzechowe, nugatu, gorzkiej czekolady czy kakao. Nic więc dziwnego, że smak ten często porównywany jest do aromatycznej kawy zbożowej.

Wspominany proces palenia(prażenia) pozwala smakoszom na przyrządzanie tej brazylijskiej odmiany na różne sposoby. Można przygotować ją standardowo jak normalne wersje zalewając wodą o temperaturze około 70 stopni Celsjusza, można pokusić się o Mate de leche, czyli woda zostają zastąpiona ciepłym mlekiem lub dość mało oczywista wersja w ekspresie ciśnieniowym. Zwolenników szybkości i prostoty informujemy – tak, tego typu listki można zalewać również bezpośrednio wrzątkiem ze względu na sposób obróbki. Yerba Mate Tostada  kusi niecodziennym i i niepodrabialnym smakiem oraz w dość dużym stopniu cechuje się smakiem przypominającym nieco kawę. Prażona Yerba mate to produkt raczej dla osób które w świecie ostrokrzewu paragwajskiego są już jakiś czas i pragną spróbować czegoś nowego. Niemniej jeśli lubicie eksperymentować ze smakami to opcja zdecydowanie dla Was.

yerba mate palona

Co warto wiedzieć o palonej (prażonej)Yerba Mate?

Bardzo często spotykamy się z nazwą palona Yerba Mate, jednakże w dalszym ciągu znaczna część osób nie wie, czym właściwie jest ona i gdzie można ją kupić. Obecnie wiele sklepów internetowych, w tym również i nasz, oferuje tego typu odmianę suszu - wystarczy jedynie kilka kliknięć, aby stać się szczęśliwym posiadaczem pobudzającego mocno brązowego suszu. Wyjątkowość palonej Yerba Mate tkwi w jej przyrządzaniu.

Palona Yerba Mate jako jeden z niewielu wyjątków może być również zalewany wrzątkiem. Nie jest to nasz ulubiony sposób, ale jest on prawidłowy i znajdziemy go na wielu opakowaniach prażonych Yerba mate. Mój ulubiony sposób to oczywiście z dodatkiem mleka, najlepiej bez laktozy, które dodaje naparowi lekkiej słodyczy.

Obecnie występuje kilka ciekawych produktów w wersji Tostado lub Tostada. Są to między innymi następujące marki ze wspomnianym dopiskiem: Erva Mate Parana, Triunfo, Pajarito, Meta Mate, Yacuy czy Mate Green. Każde z nich różnią się od siebie stopniem intensywności oraz wyczuwalnymi nutami w tle. Ja osobiście polecam zacząć przygodę od Erva Mate Parana, bowiem w mojej ocenie to najlepsza propozycja, która króluje wśród klientów naszego sklepu. Niemniej warto spróbować różnych, aby wyrobić sobie samemu zdanie która z nich jest dla danej osoby najlepsza.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl