Yerba mate ekspresowa 0

Yerba mate ekspresowa

Od wielu lat króluje opinia, że prawdziwa Yerba Mate to tylko i wyłącznie ta, która wsypywana jest do specjalnego naczynka z pita przy użyciu bombilli. Zwolennicy ostrokrzewu paragwajskiego od dawna każdego dnia powtarzają rytuał zaparzania tego naparu, mniej lub bardziej skomplikowany. Niemniej jednak istnieją również osoby, które na klasyczną celebrację przygotowywania suszu nie mają czasu lub możliwości. W związku z tym wybrały one Yerba Mate w formie prostych i szybkich do przygotowania saszetek z suszem. W ten oto sposób powstała Yerba Mate ekspresowa, która ze względu na łatwość przyrządzenia i braku wymogu niezbęcnych akcesoriów posiada duże grono zwolenników. Jeżeli również należysz do osób, które dbają o swój cenny czas, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą bogatą, pobudzającą ofertą.

ostrokrzew paragwajski (yerba mate)

Yerba Mate w wydaniu ekspresowym – świeżość pobudzenia

Yerba Mate ekspresowa to w porównaniu do tradycyjnego sposobu parzenia suszu, rozwiązanie wygodne i szybkie. Do jej przygotowania potrzebujemy jedynie ulubionego kubka oraz wody o temperaturze w przedziale 70 – 75 stopni Celsjusza(niektóre z nich można zalewać wrzącą wodą, konieczność sprawdzenia na opakowaniu). Nic więc dziwnego, że Yerba zyskała ogromną popularność w Europie, a zwłaszcza w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Rosji i Polsce. Dlaczego warto ją pić? Korzyści jej spożywania jest wiele!

Wśród nich znajdują się właściwości energetyzujące (pobudzające), odchudzające, przyspieszające metabolizm oraz wspomagające spalanie tłuszczu. Wystarczy posłuchać opinii osób, które z Yerba Mate żyją za pan brat – uwielbiają jej smak, a samo codzienne picie naparu sprawia im ogromną przyjemność!

Idealnym rozwiązaniem polecanym dla zabieganych i zapracowanych jest Yerba Mate Instant np. Pajarito Instant Tradicional, która raczy kubki smakowe mocnym i wyrazistym smakiem klasycznego naparu. Jej wyjątkowość ukrywa się w rozpuszczalności! Otóż niewielką ilość Yerba Mate Pajarito Instant Tradicional wystarczy zalać wrzątkiem, aby już po chwili cieszyć się intensywnością działania i pobudzenia płynącego z naparu. Tego typu odmiana Mate sprawdzi się zarówno w podróży, jak i do pracy. Wygodne opakowanie i brak fusów tylko uwydatniają jej „pozytywne” skutki uboczne – trudno się jej oprzeć!

Dlaczego warto pić Yerba Matę ekspresową?

Yerba Mate, zarówno ekspresowa, jak i tradycyjna, doskonale pobudza, jednakże jej działanie różni się od tego, jakie daje wypicie filiżanki kawy. Efekt pobudzenia jest delikatniejszy, ale jednocześnie utrzymuje się on na dłużej, nie serwując tym samym tzw. „skoków energetycznych”. Dzieje się tak przez fakt, iż mateina znajdująca się w Yerbie jest metabolizowana w inny sposób niż ta, pochodząca z kawy. Co więcej, dzianie pobudzające tego ziela nie łączy się z negatywnymi skutkami, jaki mogą odczuć wielbiciele kawy. W praktyce oznacza to, że pijąc Yerba Mate nie doświadczymy uczucia rozdrażnienia, niepokoju, czy też drżenia rąk. Wyjątkiem jest konsumowanie Mate z dodatkiem guarany, wówczas należy być ostrożnym!

Yerba Mate jest moczopędna, za to nie będzie drażnić przewodu pokarmowego, ani powodować efektu przeczyszczającego. Warto również wiedzieć, że poza standardową kofeiną, Yerba ma w sobie substancje takie jak teobromina(występująca m.in. w czekoladzie), czy też teofilina(występuję też w ziarnach kakaowca i herbacie), które odpowiedzialne są za polepszenie funkcji poznawczych oraz mentalne pobudzenie. W praktyce oznacza to, że picie Yerby daje gwarancję polepszenia koncentracji czy zwiększenia aktywności umysłowej co jest szczególnie przydatne w przypadku sesji, egzaminów czy też konieczności brania nadgodzin w pracy.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl