Ostrokrzew paragwajski, działanie i właściwości 0

Ostrokrzew paragwajski, działanie i właściwości

Yerba Mate to suszone liście ostrokrzewu paragwajskiego (ilex paraguariensis), które cieszą się coraz większym uznaniem wśród wielu osób nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Warto więc wiedzieć, że ostrokrzew paragwajski, który oferuje także nasz sklep, jest rośliną, która występuje dziko wyłącznie między 18 a 30 równoleżnikiem w Ameryce Południowej. Należy dodać, że Yerba Mate to nie herbata! Mimo że wiele osób wciąż mylnie nazywa ją herbatą jest to zioło, które uzyskujemy z suszonych liści i gałązek wspomnianego już ilex paraguariensis.

Główny region występowania ostrokrzewu, z którego przyrządza się Yerba Mate, zamyka się w granicach południowej Brazylii, Paragwaju, Urugwaju oraz północno-wschodniej Argentyny. Ostrokrzew to roślina drzewiasta średniej wielkości, której pojedyncze okazy mogą osiągać nawet do kilkunastu metrów wysokości. Ma on twarde i błyszczące liście o charakterystycznych ząbkowanych krawędziach. Pierwsze zbiory liści możliwe są po mniej więcej 3 latach od momentu wysadzenia sadzonek. Jego cena jest niezwykle przystępna.

ostrokrzew paragwajski sklep

Niezwykłe działanie ostrokrzewu paragwajskiego

Ostrokrzew paragwajski, po łacinie ilex paraguariensis, ma pozytywne działanie na nasze zdrowie i wykazuje wiele cennych właściwości. Zarówno jego liście, jak i przygotowany z nich napar są źródłem wielu związków, które są niezbędne, by nasz organizm mógł prawidłowo funkcjonować. W Ameryce Południowej Yerba Mate jest pita zamiast kawy i herbaty. Można bowiem zauważyć, że Yerba zawiera o 50 składników korzystnych dla naszego zdrowia więcej, niż tradycyjna, zielona herbata.

Znajdujące się w ilex paraguariensis ksantyny, takie jak teofilina, czy też kofeina, jak i związki fenolowe wykazują wyraźną zdolność do przyspieszania przemiany materii, nasilając jednocześnie przebieg procesów metabolicznych, które związane są m.in. ze spalaniem tłuszczu.

Yerba Mate z uśmiechem ;)

W wielu badaniach naukowych zwrócono uwagę również na, znajdujące się w listkach i patyczkach Yerba Mate, związki. To właśnie one wykazują dużą zdolność do hamowania wchłaniania tłuszczu, poprzez blokowanie działania enzymów, które odpowiedzialne są za hydrolizę. Krótko mówiąc - ich cenne właściwości doceniane są przez wielu! Co jednak oznacza to w praktyce? W tym przypadku możemy zaryzykować stwierdzenie, jakoby posiłki popijane wywarem z ostrokrzewu paragwajskiego stają się mniej kaloryczne, a wszystko to dzięki obecności saponiny oraz polifenoli znajdujących się w liściach tej rośliny.

Profesjonalny sklep z ostrokrzewem paragwajskim

Nasz sklep internetowy z Yerba Mate funkcjonuje od listopada 2014 roku. Posiadamy sporą wiedzę o ostrokrzewie paragwajskim, jak i o oferowanych przez nas towarach, dzięki czemu zawsze służymy pomocą w doborze odpowiednich produktów. Chcemy spełniać wysokie wymagania naszych klientów, którzy są dla nas najważniejsi. Do każdego z nich podchodzimy indywidualnie w celu uzyskania pełnej satysfakcji z zakupów w sklepie internetowym Yerba MaTe 24. Możemy zagwarantować także atrakcyjne ceny dostępnych w naszym asortymencie produktów, dzięki czemu nie będą musieli Państwo niepotrzebnie przepłacać. W przypadku jakichkolwiek pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji i chętnie odpowiemy na każde z nich.

Komentarze do wpisu (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl